Evraksız Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Genel

Evraksız Vietnam Vizesi

evraksız vietnam vizesi
evraksız vietnam vizesi

Evraksız vietnam vizesi almak aslında zor değil. Akıllara hiç mi evrak talep edilmiyor diye gelebilir. Evet gerekmiyor. Sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsünü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı ilgili acenteye iletiyorsunuz. Ardından başvurunuz gerçekleştiriliyor. Konsolosluk aracılığıyla başvurularda uçak bileti, hotel rezervasyonları, seyahat sigortası, banka hesap dökümü, sgk dökümü gibi bir çok evrak talep ediyorlar. Ancak bu başvuruyu güvenilir bir acente aracılığıyla yaptığınızda evraksız ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem
Önce Vize, Sonra Ödeme

Web :  https://vietnamavize.com
Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Türkiye’de 2016 yılından beri Türk vatandaşları için evraksız vietnam vizesi hizmeti veren Vietnamavize.com aracılığıyla sorunsuz bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizden sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsünü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı talep ediyorlar. Eğer uçak bileti rezervasyonlarınız yoksa en azından sadece tarihlerinizi bildirirseniz sizin adınıza göstermelik bir rezervasyon ayarlıyorlar ve başvurunuzu gerçekleştiriyorlar. Başvurunuz direk Vietnam’daki göç idaresine yapılıyor. Ortala 7-10 iş günü içinde de Vietnam vize onay mektubu adında bir evrak geliyor. Bu belgenin adı aynı zamanda Vietnam c1 belgesi olarak da geçiyor. Bu belge vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Geriye sadece vizenizi bastırması kalır. Arzu ederseniz Vietnam’da havalimanında, arzu ederseniz de dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz.

Vietnam C1 Belgesi Nedir ?

Vietnam c1 belgesi, sizin adınıza Vietnam’daki göç idaresine oraya tamamen turistik amaçlı gideceğinizi ve belirtilen tarihler arasında da giriş-çıkış yapacağınızı taahhüt eden belgedir. Aslında vietnam vizenizin kendisidir. Bu evrak size mail ortamında gönderilir. Üstte de belirttiğimiz gibi bu belge elinize geçtikten sonra arzu ederseniz Vietnam’a vardığınızda havalimanında arzu ederseniz de herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz.

Evraksız Vietnam Vizesi Ücreti Nedir ?

Evraksız vietnam vizesi ücreti  ; öncelikle vietnam c1 belgesi temin etmeniz gerekiyor. Bu belgenin ücreti tek girişli giriş için 90 usd, çift girişli olursa 110 usd. Belgeyi temin ettik, ücretini ödedik. Şimdi vize işleme ücretine gelelim. Vize işleme ücreti için eğer tek girişliyse vizemiz 25 usd,  çift girişli ise 50 usd ücret ödüyoruz. Bu ücretlerin dışında herhangi bir masraf söz konusu değildir.

Evraksız Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ?

Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var, vize ofisine giderek pasaportunuzu, vietnam c1 belgenizi (vietnam vize onay mektubu) ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve son olarak doldurmanız gereken basit bir form var. Bunu da doldurduktan sonra ordaki yetkililere teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dk içinde adınızı sesleniyorlar. Vizeniz tamam! Şimdi sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçebilirsiniz.

Vietnam Vizesi’ni Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Sebebi, siz oraya gittiğinizde yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız. Hali hazırda onaylanmış bir vizenizi orada pasaportunuza işleteceksiniz. Bu konuda içiniz rahat olabilir.

Karayolu ile girişlerde Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam’a karayolu ile giriş yapmak istiyorsanız, maalesef kara sınırında vizenizi işletemiyorsunuz. Vietnam C1 belgesi ile vizenizi sadece havalimanında işletebiliyorsunuz. Karayolu ile giriş yapmak istediğinizde aldığınız c1 belgesiyle birlikte herhangi bir Vietnam konsolosluğuna giderek vietnam vizenizi pasaportunuza işletebilir daha sonrasında da sorunsuz bir şekilde Vietnam’a karayolu ile giriş yapabilirsiniz.

Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı prosedürle alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir