Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Genel

Vietnam c1 Belgesi nedir ?

vietnam c1 belgesi
vietnam c1 belgesi

Vietnam c1 Belgesi, vietnam vizesi alabilmeniz için gerekli belgedir. Bu belge sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat firması aracılığıyla temin edilebilmektedir. Bu belge olmadan vietnam vizesini hiç bir şekilde temin edemiyorsunuz. Korkmayın! Bu belgeyi almak çok kolay. Vietnam’dan seyahat acentesi bulmanıza gerek yok. Çok da güvenli değil zaten.

Vietnam C1 Belgemi nereden temin edebilirim ?

Bahsettiğimiz üzere Vietnam’dan bir seyahat acentesi bulmanıza gerek yok. Bunu sizin yerine yapan güvenilir, bolca referansı olan, çoğu seyahat bloğunda tavsiye edilmiş vietnamavize.com firması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Firma bilgilerini sizinle paylaşıyorum ; İbrahim Bey, size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bize çok yardımcı oldu sağolsun.

İnternet sitesi : https://www.vietnamavize.com
Telefon/Whatsapp : +90541 210 20 20
Mail : vietnamavize@gmail.com

Vietnam C1 Belgesi başvurusu için hangi evraklar talep ediliyor ?

Aslında bu sadece bir evrak başvuru değil, vize başvurusu. Dolayısıyla vietnam vizesi başvurusu için gerekli evraklar ;

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü
  • Uçak bileti rezervasyonlarınız

Bu evrakları firma yetkilisine whatsapp veya mail aracılığıyla iletiyorsunuz. Sonrasında sadece başvurunuzun sonuçlanmasını bekliyorsunuz.

Vietnam C1 Belgesini ne kadar sürede alabiliriz ?

Başvuru süreci ortalama 7 iş günü sürüyor. Bunu arzu ederseniz acil vietnam vizesi başvurusu gerçekleştirerek 3 iş gününde de alabilirsiniz. Tabi bu ekstra maliyet demek. Belgeniz size dijital ortamda mail aracılığıyla iletiliyor.

Vietnam C1 Belgesi maliyeti nedir ?

Tek girişli 100 usd, çift girişli 120 usd, Acil başvurular 160 usd.

Vietnam C1 Belgesi ile vizemi havalimanında nasıl işletebilirim ?

Bu belgenin çıktısını almanız kafi. Bununla birlikte kişi başı 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd talep ediliyor sizden. Bir de havalimanında vietnam vize başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Bunların hepsini teslim ettikten sonra 15-20 dk içinde vizeniz pasaportunuza işleniyor size teslim ediyor. Artık sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapabilirsiniz 🙂

Vietnam vizemi konsolosluk aracılığıyla işletmem mümkün mü ?

Evet mümkün. Konsolosluğa telefon ediyorsunuz, c1 belgenizin olduğunu vizenizi burda işletmek istediğinizden bahsediyorsunuz. Onlar size yardımcı oluyorlar. Yalnız tek fark bastırma ücreti maliyet farkı. Havalimanında 25 usd iken, konsolosluk sizden 110 usd talep ediyor. Ciddi bir fark olduğu için Vietnam’a gidecek kişiler ohavalimanında bastırmayı tercih ediyorlar.

Havalimanında sorun yaşama riski var mı ?

Havalimanında sorun yaşama riskiniz yok. Bunun sebebi, zaten onaylanmış bir vizenizi bastırıyorsunuz. Orada yeni bir vize başvurusu yapmıyorsunuz. Sizi reddedebilecekleri bir durum yok yani ortada.

Vietnam Vizemi pasaportuma karayoluyla girişlerde işletebiliyor muyum ?

Maalesef hayır. Sadece havalimanında işletebiliyorsunuz. Eğer karayoluyla giriş yapmak isterseniz vizenizi daha önceden pasaportunuza işletmiş olmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir