Vietnam Vizesi 2019 Yılında Nasıl Alınır ?

Vietnam Vizesi 2019

vietnam vizesi 2019
vietnam vizesi 2019

Vietnam vizesi 2019 yılında da önceki senelerdeki gibi alınmaktadır. Herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Vietnam vizesi almak sanıldığının aksine oldukça kolay. Vietnam vizesi almak abartıldığı gibi zor değil. Size vietnam vizesi en kolay , en güvenli ve en ucuz nasıl alınır ondan bahseceğim!

Vietnam C1 Belgesi

Vietnam vizesi 2019 yılı başvurularında Vietnam C1 belgesi adında bir belgeye ihtiyaç duyuluyor. Bu belge sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla temin ediliyor. Konsolosluğa bireysel vize başvurusu yapsanız bile bu belgeyi temin etmeniz gerekiyor. Peki bu vietnam c1 belgesi nedir ? Bu belge Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat firmasının sizin adınıza; orda bulunan göç idaresine, turistik amaçlı gideceğiniz, belirli tarihler arasında giriş çıkış yapacağınızı taahhüt ederek temin ettiği bir evraktır.Başvurunuzu sadece, pasaportunuzun görüntüsünü online olarak ileterek yapabiliyorsunuz. Başvurusu sonrası 10 iş gününde belge size mail ortamında iletilir. Orijinaline ihtiyaç duyulmaz.

Hiç Vietnam’da acente aramakla falan uğraşmıyoruz. Bu işi Türkiye’de yıllardır yapan, birçok gezgin tarafından referans gösterilmiş Vietnamavize.com firmasına başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Firmanın avantajı hem Türkiye’de yerli ve resmi olarak faturalı iş yapan bir firma olması hem de ödemeyi belge çıktıktan sonra temin ederek size güvenli bir işlem sunması. Firma iletişim bilgileri aşağıdadır.


Web : https://vietnamavize.com
Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Vietnam C1 Belgesi Ücreti Nedir ?

Vietnam c1 belgesi ücreti; tek girişli vize için 90 USD, Çoklu giriş için 110 USD. Eğer arzu eden olursa 5 iş gününde express vietnam vizesi olarak belge alabilirler. Bunun ücreti de 150 USD‘dir.

Vietnam Vizesi 2019 Alım Süreci Nedir ?

Vietnam c1 Belgesi bizim vizemizin onaylandığını taahhüt eder. Bir davetiye değildir. Bu belgeyi temin ettikten sonra vizemizi pasaportumuza işletmek için 2 opsiyonumuz var. 1.si ; Vizemizi havalimanında almak. 2.si Konsolosluk aracılığıyla almak. Burada ben kendi şahsi deneyimimden bahsetmek istiyorum. Ben vizemi kapıda almayı tercih ettim. Çünkü havalimanında almak çok daha uygun. Zaten belge ücreti olarak 90 USD ödüyoruz. Vizemizi işletmek için ise havalimanında alırsak sadece 25 USD, konsolosluk aracılığıyla alırsak 110 USD ödüyoruz. Arada ciddi bir fark olduğu için bu belgeyi temin eden çoğu kişi vizesini havalimanında almayı tercih ediyor.

Vietnam vizesi 2019 Yılında Havalimanında almak riskli mi ? Ne yapmamız gerekir ?

Vietnam vizesini havalimanında almak riskli değil. Çünkü siz çoktan onaylanmış bir vizenizi orada bastırıyorsunuz. Yani yeni bir vize başvurusu yapmıyorsunuz. Yine benim deneyimime gelirsek; havalimanında indim, pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var direk oraya gittim. Orda basit bir vize başvuru formu doldurdum, bu formla birlikte pasaportumuzu, 2 adet biyometrik fotoğraf (4×6) ve c1 belgemi teslim ettim. 15 dk içinde adımı seslendiler. 25 USD vize işleme ücretini ödedim. Ardından da sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçtim. Hepsi bu kadar.

Vietnam Vizesi 2019 Yılında Vietnam Konsolosluğu Aracılığıyla Nasıl Alabiliriz ?

Öncelikle Vietnam c1 Belgesi’ni temin etmeniz gerekiyor. Ardından hangi ülkedeyseniz bulunduğunuz bölgedeki Vietnam konsolosluğuna giderek vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz.

Vietnam Vizesi 2019 Yılında Karayoluyla Geçişlerde Prosedür Nedir ?

Vietnam Vizesi 2019 yılı için Karayolu girişlerde Vietnam Vizesi alamıyorsunuz. Vietnam vizesi’ni sadece uluslarası havalimanlarında ve konsolosluklar aracılığıyla alabiliyorsunuz. Karayolu ile geçiş yapmak isterseniz, vizenizi konsolosluk aracılığıyla pasaportunuza işletmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir