Vietnam Vizesi Kapıda Nasıl Alınır ?

Genel

Vietnam vizesi hakkında

Vietnam vizesi almak çok kolay. Herhangi bir ön ödeme yapmadan, online olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Birçok blogta Türkler’in zamanında oraya giderek yüz kızartıcı suçlar işlediğinden buna istinaden zorlaştırıldığından bahsedilmiş. Bunu unutun. Onla ilgisi yok. Vietnam için riskli ülkeler kategorisi var, Türkiye’nin aslında burada olmasının sebebi içinde bulunduğumuz kanlı coğrafya. Bir takım terör örgütlerinin Türkiye’de çeşitli eylemler yapması, bombaların patlaması gibi nedenler gösterilebilir. Yoksa direk Vietnam’ın bizle bir problemi yok. Burada Vietnam vize istiyor mu ? Vietnam vizesi nasıl alınır sorularını cevaplıyorum.

vietnam vizesi
vietnam vizesi kapıda nasıl alınır

Vietnam vizesi nasıl alınır ?

Vietnam vizesi için vietnam c1 belgesi (vize onay mektubu) adında bir belgeye  ihtiyacımız var bizim. Bu mektup sadece yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla sizin adınıza ordaki göç idaresine başvuru yapılarak alınabiliyor. Ortalama 7 iş gününde bu belge elinizde oluyor. Size bu belge dijital ortamda geliyor. Çıktısını almanız yeterli oluyor. Çünkü bu belge vizeyle eşdeğer, sadece vizenizi işletmeniz kalıyor. Bunu da havalimanında yapıyoruz.

Ön Ödemesiz Vietnam Vizesi

Vietnam vizenizi ön ödeme gerçekleştirmeden, kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki bilgilerini paylaşacağım firma bu konuda %100 güven veriyor. Önce belgeniz çıkar, ardından konsolosluğu arayarak belgenin geçerliliğini teyit edersiniz ve ödemenizi ardından gerçekleştirirsiniz.

Başvuru yapabileceğiniz aracı firma bilgilerini paylaşıyorum ;

Web : https://vietnamavize.com
Tel/Whatsapp : +90 541 210 20 20
Mail : vietnamavize@gmail.com

Gerekli süre: 10 gün.

Vietnam vizesi kapıda nasıl alınır ? Aşağıdaki adımları izleyerek çok kolay bir şekilde vietnam vizesi alabilirsiniz.

 1. Vize Onay Mektubu Başvurusu

  Öncelikle vize onay mektubu adında bir belgeye ihtiyacımız var. Bu belge bizim vizemizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece vizemizi pasaportumuza işletmesi kalır. Başvuru için sadece pasaport ilk sayfa görüntünüz ve uçak bileti rezervasyonlarınızı Vietnamavize.com yetkililerine +90 541 210 20 20 veya vietnamavize@gmail.com mail adresi üzerinden iletmeniz gerekmektedir. Başka bir belgeye ihtiyacınız yok.

 2. Başvuru Süresi ve Vize Onay Mektubunun Gelmesi

  Başvurunuz firma tarafından Vietnam’da bulunan göç idaresine iletilir ve başvuru süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Bu süre içinde vize onay mektubunuz çıkar. Vize onay mektubunuz size firma tarafından mail ortamında iletilir. Belgenin aslı Vietnam’da kalır. Bu belgenin çıktısı sizin için yeterli oluyor.

 3. Ödeme Aşaması

  Daha öncede bahsettiğim gibi ödemenizi firmaya belgeniz çıktıktan sonra gerçekleştirirsiniz. Hatta konsolosluğu arayarak belgenin geçerliliğini teyit edip ardından havale/eft/kredi kartı yöntemlerini kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz.

 4. Vietnam Vizesinin Havalimanında Alınması

  Check’in işleminizi vize onay mektubunuzu göstererek tamamlarsınız ve sorunsuz bir şekilde uçağa binebilirsiniz. Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesinde vize ofisine gidiyorsunuz. Pasaportunuzu, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı, vize onay mektubunuzu ve 25 usd vize işleme ücretini vize yetkililerine teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dakika içinde vizenizi pasaportunuza işleyip size iletiyorlar, siz de sorunsuzca pasaport kontrolüne geçiyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Vize Onay Mektubu (Vietnam C1 Belgesi) Nedir ?


Vietnam C1 Belgesi, sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla yine Vietnam’daki göç idaresine başvuru yapılarak alınabilen bir belgedir. Bu aracılığı bizim adımıza Vietnamavize.com gerçekleştiriyor.

Vietnam Vize Ücretleri Nedir ?

Tek girişli vize ücreti 90 usd, çift girişli olursa 110 usd oluyor. Bir de havalimanında vize işleme ücreti olarak tek girişli için 25 usd, çift girişli içinde 50 usd ödüyoruz.

Vietnam vizesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ?

 • Pasaport ilk sayfa görüntünüz
 • Uçak Bileti rezervasyonlarınız

Eğer uçak bileti rezervasyonlarınız yoksa firma yetkilileri tarafından göstermelik rezervasyon ayarlanarak başvuru gerçekleştirilebiliyor. Arzu ederseniz vize onay mektubunuz çıktıktan sonra içiniz rahat bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.

Vietnam Vizesini Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Vietnam vizesini havalimanında almak riskli değil. Çünkü hali hazırda onaylanmış bir vizenizi, havalimanında sadece pasaportunuza işletirsiniz. Orada yeni bir vize başvurusu yapmayacağınız için bu konuda içiniz rahat olabilir.

Yeşil Pasaporta Vietnam Vizesi Gerekiyor Mu ?

vietnam vize yeşil pasaport

Yeşil pasaport sahipleri için vietnam vizesi gerekmemektedir. 90 güne kadar Vietnam’da vize gerekmeksizin kalabilmektedirler.

Vietnam Vize Fotoğraf Ölçüleri Nelerdir ?

Havalimanında teslim etmeniz gereken biyometrik fotoğraf ölçüleri 4×6’dır. Talep ettikler normlade 2 adet ama havalimanında 1 adet alıyorlar. Siz ne olur ne olmaz diyerekten yanınızda 2 adet bulundurursanız iyi olur.

Vietnam Hakkında İlginç Bilgiler

 • İçinde akrep ve yılan bulunan pirinçten yaptıkları şaraplar geleneksel şarapları arasındadır.
 • Kendilerinden yaşça büyük ve makam sahibi insanlarla göz göze bakarak konuşmazlar.
 • Hasır konik şapkalar Vietnam’la özdeşleşmiştir. Bu şapkalar insanları güneşten korur ve su içebilmelerine yardımcı olur.
 • %94 lük okuma yazma oranıyla 3. dünya ülkeleri arasında en yüksek okuma yazma oranına sahip ülkedir.
 • Ülkede 54 farklı etnik köken yaşamaktadır.
 • Ülkedeki insanların neredeyse yarısının soyadı Nguyen’dir.
 • Vietnam’da domuzlar evcil hayvan olarak beslenebilmektedir.
 • Ülkedeki motosiklet sayısı otomobil sayısından 20 kat daha fazladır. Herkesin motosikleti vardır.
 • Okullarda tenefüs zili yerine çan çalınmaktadır.
 • Restoranlarda soğuk çay ikram olarak verilir.

Vietnam’da Gezilecek Yerler

vietnam gezilecek yerler
 • Ha Long Bay : Vietnam’da tek bir yer görme hakkınız olsa burayı seçin derdim. Bu efsane ambiyansı mutlaka görmelisiniz.
 • Phu Quoc : Vietnam’ın en güzel adası.
 • Sapa : Pirinç tarlaları.
 • Da Lat : Vietnam’ın karadenizi diyebiliriz.
 • Chu Chi Tünelleri : Vietnam Savaş’ında kullanılan tüneller.
 • Mekong Delta : Harika atmosfer, yerel insanların hayatına şahit olmak ve nehir pazarları.
 • Hoi An : UNESCO’nun koruma listesi altında bulunan harika bir şehir. Oldukça romantik.
 • Hanoi : Vietnam’ın başkenti, geleneksel yüzü diyebiliriz.
 • Ho Chi Minh : Vietnam’ın çılgın şehri. 7/24 bitmek tükenmek bilmeyen bir canlılık.

Vietnam’da Ne Yenir ?

vietnam yemekleri
 • Pho : Vietnamlıların milli kahvaltısı
 • Spring Rolls : Vietnam sarması. Çeşitli et ve sebzelerle harmanlanan pirinç hamurundan yapılmış bir sarma.
 • Banh mi : Geleneksel Vietnam sandviçi.
 • Goi ga : Vietnam usulü tavuk çorbası.
 • Banh chung : Pirinç keki. İlginç bir lezzet, denenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir